Anasayfa / EĞİTİM / LGS BAŞVURU VE UYGULAMA KILAVUZU YAYIMLANDI

LGS BAŞVURU VE UYGULAMA KILAVUZU YAYIMLANDI

Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Yapılacak 2018 Yılı Merkezi Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu ile sınavla öğrenci alan okul listeleri ve kontenjanları açıklandı.

Merkezi Sınava isteğe bağlı olup sınava katılmak isteyenler, başvurularını 11-18 Nisan 2018 tarihleri arasında elektronik ortam üzerinden öğrenim gördükleri okullara yapacaklar.

Merkezi Sınav başvuru ve sonuçlarıyla ilgili iş ve işlemler elektronik ortam üzerinden gerçekleştirilecek. Öğrencinin herhangi bir sorun ya da zorlukla karşılaşmaması için elektronik ortam üzerindeki bilgilerinin güncel olması gerekmekte.

Merkezi Sınav 02 Haziran 2018 tarihinde yapılacak, iki bölüm halinde uygulanacak olan sınav çoktan seçmeli 90 soru sorulacak ve aynı gün yapılacak.

Sınavla ve sınavsız öğrenci alan okullara tercih ve yerleştirmeye ilişkin iş ve işlemler 2018 yılı Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu’nda yer alacak.

KILAVUZ İÇİN TIKLAYINIZ

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

BAŞARIYA GÖTÜREN DERS ÇALIŞMA SİSTEMİ

Origin Akademi Kurucusu Cüneyd Baştanoğlu, zorlu sınav maratonunda öğrencileri başarıya götürecek ders çalışma sistemini anlattı. …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir