KIRTASİYE ALIŞVERİŞİNDE GÜVENİLİRLİĞE DİKKAT!

Yeni eğitim öğretim yılına sayılı günler kaldı. Yaklaşık 18 milyon öğrenci ve yaklaşık 1 milyon öğretmen 17 Eylül’de ders başı yapacak. Aileler de yavaş yavaş okul alışverişine başladı. Çocuğunu özel anaokuluna gönderen bir ailenin cebinden 650 TL’ye varan kırtasiye masrafı çıkabilir.
Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) Başkanı Vecdet F. Şendil, bu yıl için önemli bazı ürünlerin tavsiye edilen satış fiyatlarını ve bir öğrencinin ortalama kırtasiye alışverişi tutarını açıkladı. Buna göre bir öğrencinin ortalama kırtasiye alışverişi en az 165, en çok 650 TL olacak. Ancak, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken de okul alışverişi için esnafı adres gösterdi.

GÜVENİLİR ÜRÜN UYARISI
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, velilerin okul alışverişini esnaftan yapması çağrısında bulundu. Okul alışverişinde kalitesiz ve sağlıksız malzemelerin tercih edilmemesi gerektiğini vurgulayan Palandöken; kitap, kalem, defter, silgi, çanta, boya vb. en çok kullanılan ve çocukların sürekli temas ettiği malzemeler olduğunu, cilde ve sağlığa zarar vermemesi gerektiğini belirtti. Ticaret Bakanlığı denetimlerine göre bunların yüzde 99’unun güvenilir bulunduğunu belirten Bendevi Palandöken, “Tanıdığınız esnafın sattığı malzemeler, denetim ve kontrolü yapılmış güvenli ürünlerdir” dedi.

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

LGS TERCİHLERİNDE ADAYLARA ÜCRETSİZ DESTEK

Beylikdüzü Belediyesi’nin ‘LGS Tercih Günleri’ devam ediyor. 1-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen tercih günlerinde alanında …