Kadir Has Üniversitesi, QS 2025 Avrupa Üniversite Sıralamalarında 551-600, Batı Asya Sıralamasında 51. Sırada!

Kadir Has Üniversitesi, QS 2025 Avrupa Üniversite Sıralamalarında 551-600, Batı Asya Sıralamasında 51. Sırada!

Kadir Has Üniversitesi, dünya çapında bir üniversite sıralama ve değerlendirme kuruluşu olan Quacquarelli Symonds (QS) tarafından gerçekleştirilen ve üniversitelerin eğitim, araştırma, uluslararasılaşma, istihdam sağlama ve sürdürülebilirlik gibi faktörler üzerinden değerlendirilmesiyle oluşturulan 2025 Avrupa Üniversite Sıralamalarında dikkat çeken bir başarı elde etti.

Sonuçlara göre, Kadir Has Üniversitesi Avrupa’daki 46 farklı ülkeden yer alan üniversiteler arasında #551-600 kategorisinde yer aldı. Kadir Has Üniversitesi Batı Asya Bölgesi’nde yer alan üniversiteler arasında da dikkate değer bir başarıya imza atarak 51. sırada yer aldı.

Aynı zamanda Kadir Has Üniversitesi, QS tarafından araştırma yoğunluğu yüksek üniversiteler arasında kategorize edildi ve uluslararası bir araştırma üniversitesi olma stratejik hedefi doğrultusunda önemli bir eşik aşıldı. Kadir Has Üniversitesi, uluslararası düzeyde bir araştırma üniversitesi olarak, KHAS’TA EĞİTİM ile sunduğu öğrenci ve araştırma odaklı ekosistem temelinde başarı kazanmaya devam edecek.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

SAHTE DİPLOMA SAHİCİ ELLERDE YETİŞECEK KUŞAĞIN KATLEDİLMESİDİR

(Öğretmenim Dergisi / Özel Haber-İstanbul) Geçtiğimiz günlerde Öğretmenim Dergisi haber merkezine Neafoni Haber Ajansı tarafından gönderilen bir …