İstinye Üniversitesi’nde ‘Yatırım Finansman ile Borsa ve Yatırım Uygulamaları’ dersi açılıyor

Yatırım Finansman ve İstinye Üniversitesi, üniversite öğrencilerinde finansal okuryazarlığı geliştirmek ve nitelikli insan kaynağının yetişmesine destek olmak amacıyla iş birliği yaptı. Üniversitede 2023-2024 bahar yarıyılında açılacak ‘Yatırım Finansman ile Borsa ve Yatırım Uygulamaları’ dersiyle bugüne kadar sermaye piyasalarıyla tanışmamış öğrencilerin, sektör ve yatırım araçları hakkında bilgilendirilmesi amaçlanıyor.

Yatırım Finansman’ın destekleriyle İstinye Üniversitesi’nde 2023-2024 bahar yarıyılında ‘Yatırım Finansman ile Borsa ve Yatırım Uygulamaları’ dersinin açılması için, Yatırım Finansman Genel Müdürü Eralp Arslankurt ve İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş arasında bir iş birliği protokolü imzalandı.

“Genç arkadaşlarımızı sermaye piyasası ile tanıştıracağız”

Yatırım Finansman Genel Müdürü Eralp Arslankurt, imza töreninde yaptığı konuşmada, “Türkiye’de sermaye piyasalarının büyümesine paralel olarak hem yeni nesil insan kaynağının hem de genç yatırımcıların bu alandaki ilgisini harekete geçirmek gerektiğine inanıyoruz. Bu doğrultuda İstinye Üniversitesi ile iş birliği yaparak, 2023-2024 bahar yarıyılında açılacak ‘Yatırım Finansman ile Borsa ve Yatırım Uygulamaları’ dersine katkı sağladık. Türkiye’nin ilk aracı kurumu olarak, finansal okuryazarlığa sunduğumuz katkıyı daha da anlamlandıracak olan bu ders, öğrenci arkadaşlarımızın bu alandaki potansiyelini açığa çıkartmalarına imkân sağlayacaktır. Özellikle son yıllarda sermaye piyasalarının gelişimiyle doğan nitelikli çalışan ihtiyacını karşılamak için böyle bir eğitim projesinin içinde yer almak bizi fazlasıyla gururlandırıyor. Genç arkadaşlarımızı sermaye piyasası ile tanıştırarak, belki de onlara bu alanda bir kariyer fırsatı tanımış olacağız” dedi.

“Kapımız tüm önerilere açık”

Finansal okuryazarlığın toplumun tüm bireylerini ilgilendiren bir konu olduğunu belirten İstinye Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, “Üniversitelerin görevi, her alanda farkındalık yaratmak ve insan kaynağının zenginleştirilmesine katkı sağlamaktır. İstinye Üniversitesi olarak bunu kurumsal ruh olarak kabul ediyor ve kendimizi bu yönde geliştiriyoruz. Yatırım Finansman ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğini de hem üniversite ile sektörü bir araya getirmesi hem de insan kaynakları yönünden de bir gelişim sağlaması açısından çok değerli buluyoruz. İlerleyen süreçte bu tarz projelerin geliştirilmesi için bize yeni görevler düşüyor. Kapımız tüm önerilere açık…” diye konuştu.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Altınbaş Üniversitesi, Cumhuriyetin Maliye ve İktisat Politikaları Paneli ’ne ev sahipliği yaptı.

“Türkiye büyük bir potansiyele sahip. / Siyaset ile ekonomi ayrılmalı” Dr. Mahfi Eğilmez; “Türkiye büyük bir …