İCLAL AYDIN, EMANETÇİ GÖSTERİSİNİ 100 ÇOCUK İÇİN SAHNELEDİ

İclal Aydın ilk kez 2012 yılında sahnelediği “Emanetçi” gösterisinin 100. ve son oyununu 15 Aralık Cuma akşamı Bornova Kültür ve Sanat Merkezi’nin Bozkurt Kuruç Sahnesi’nde gerçekleştirdi. 15 yaşında İzmir depreminde hayatlarını kaybeden Sayra ve Çınar adına 2023 yılında kurulan Sayra&Çınar Vakfı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen özel gecenin tüm geliri 100 çocuğun eğitim bursu için bağışlandı. 

İzmir’de 30 Ekim 2020’de meydana gelen depremde hayatlarını kaybeden 15 yaşındaki ikizler Sayra ve Çınar Alpgündüz’ün annesi Tülin Batmaz’ın kuzeni oyuncu İclal Aydın, ikizlerin anısına düzenlenen ve geliri 100 çocuğa burs olarak bağışlanan gecede “Emanetçi” adlı tek kişilik gösterisi ile sahneye çıktı.

“Çocuklarımızın başka çocukların başarılarında yaşayacağına inanıyoruz.” 

“Cumhuriyetimizin 100.yılında 100 çocuk için buluşuyoruz” hedefiyle düzenlenen gecede sahne alan Aydın’ın gösterisinin tüm geliri çocukların eğitim bursu için bağışlandı. Gösterinin ardından İclal Aydın’a onursal başkanı olduğu vakıf tarafından plaket takdim edildi. İclal Aydın takdim esnasında yaptığı konuşmada; “Bir hikâyenin yarım kalmadığına inanıyoruz. Çocuklarımızın başka çocukların ömürlerinde, başarılarında ve sevinçlerinde yaşayacağına inanıyoruz. Vakfımızın en büyük amaçlarından biri eğitim kaynağı oluşturmak.” dedi.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ÇOCUKLAR AÇIK HAVAYA ÇIKMALI!

Çocukların dijital teknoloji kullanım süresi ve içeriği kontrol edilmeli! Çocukların yaz tatilinde açık havada zaman …