Ahbap Derneği’nin İlham Atölyesi Projesi, Adıyaman Gölbaşı Fen Lisesi’nde Başladı

Ahbap Derneği, depremin etkilediği 11 ilde eğitime destek amacıyla gerçekleştirdiği faaliyetlere bir yenisini daha ekliyor. Depremin, sınava hazırlık döneminde olan öğrenciler üzerindeki travmatik etkilerini hafifletmek ve öğrencilere ilham vermek amacıyla başlatılan “İlham Atölyesi” projesinin ilk etabı Adıyaman Gölbaşı Fen Lisesi’nde başladı.

Proje kapsamında, 27-29 Mayıs tarihleri arasında lise öğrencilerine yönelik fotoğraf, resim ve seramik atölyeleri düzenlendi. Atölye sonunda tüm öğrencilere edindikleri hobiyi sürdürebilmeleri için gereken materyalleri içeren sanat kitleri hediye edildi.  Eğitmenler eşliğinde gerçekleştirilecek atölyelerde öğrencilere teorik ve pratik eğitimler verilerek sanatsal yeteneklerini geliştirmeleri hedefleniyor.

Öğrencilerin Ürettiği Eserler, Farklı Öğrenciler İçin Okul Olacak

Atölyeler esnasında üretilen sanat eserleri, İstanbul’da düzenlenecek bir sergide sanatseverlerle buluşacak. Sergide satılacak eserlerden elde edilen gelirler ise deprem bölgesinde ihtiyaç olan diğer okulların yapımında kullanılacak.

Ahbap Derneği, Depremin Eğitim Üzerindeki Etkilerini Sanatla Hafifletiyor

Proje kapsamında ayrıca, üniversite sınavına hazırlık döneminde olan öğrencilerin depremin travmatik etkilerinden sanatla uzaklaşmaları için psikososyal destek görüşmeleri yapılacak.

Proje koordinatörü Tuğba Serbest Bıçak;  ‘ Depremin travmatik etkileri sebebiyle sınav döneminde öğrencilerin yoğun stres yaşadığını fark ettik. Sanatın terapötik etkisinden faydalanarak öğrencilerin sitesini azaltırken onların ürettigi ürünlerle, deprem bölgesindeki diğer öğrencilere inşa edilen okullara katkı sağlamayı hedefliyoruz.’ dedi

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

LGS TERCİHLERİNDE ADAYLARA ÜCRETSİZ DESTEK

Beylikdüzü Belediyesi’nin ‘LGS Tercih Günleri’ devam ediyor. 1-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen tercih günlerinde alanında …