Anasayfa / EĞİTİM / GÖREVİMİZ: MARS’TA YOLCULUK. SON BAŞVURU 5 MART…

GÖREVİMİZ: MARS’TA YOLCULUK. SON BAŞVURU 5 MART…

ÖĞRENCİLER, EĞLENEREK YARIŞACAK…

Proje tabanlı öğrenme yaklaşımı ile öğrencilerin problem çözme ve iş birliğine dayalı çalışma becerilerini geliştirmek amacıyla yeni bir yarışma düzenleniyor. ‘’EĞLEN, ÖĞREN, TASARLA, YARIŞ; “Görevimiz: Mars’ta Yolculuk” adıyla düzenlenen yarışmaya öğrenciler 5 Mart tarihine kadar başvurulabilecek.

FMV Işık Okulları, Nişantaşı Kampüsü’nde, 17 Mart’ta düzenlenecek 21. Yüzyıl Becerileri Tasarım Atölyesi yarışması sırasında öğrencilere, İzmir Uzay Kampı’ndan canlı bağlantı ile Mars’ta çözmeleri gereken bir problem ve görevleri aktarılacaktır. Ardından öğrenciler STEAM (Fen, teknoloji, mühendislik, sanat ve matematik) becerilerini kullanarak hedeflenen görevi yapmaya çalışacaklar.

Yarışma sonrasında düzenlenecek ödül töreninde kazanan öğrencilere M-BOT robot seti, blok tabanlı kodlama ve robotiğe giriş eğitimi verilirken; kazanan takımın danışman öğretmenine jüri özel ödülü takdim edilecek.

Ön hazırlık çalışmasının gerekmediği atölye yarışmasına öğrenciler 4 kişilik takım olarak katılabilecekler. 4. ve 5. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen “21. YÜZYIL BECERİLERİ TASARIM ATÖLYESİ” yarışması ile ilgili detaylı bilgi ve başvuru için okula ait web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

İlkokul Öğrencileri İçin Teknoloji Sınıfı

Gedik Yatırım, Elektronik Atıkların Geri Dönüşümünü Destekleme Derneği iş birliğiyle ilkokul öğrencilerinin eğitimine katkı sağlayacak …

0 Comments

GÖREVİMİZ: MARS’TA YOLCULUK. SON BAŞVURU 5 MART…

ÖĞRENCİLER, EĞLENEREK YARIŞACAK… Proje tabanlı öğrenme yaklaşımı ile öğrencilerin problem çözme ve iş birliğine dayalı çalışma becerilerini geliştirmek amacıyla yeni bir yarışma düzenleniyor. ‘’EĞLEN, ÖĞREN, TASARLA, YARIŞ; “Görevimiz: Mars’ta Yolculuk” adıyla düzenlenen yarışmaya öğrenciler 5 Mart tarihine kadar başvurulabilecek. FMV Işık Okulları, Nişantaşı Kampüsü’nde, 17 Mart’ta düzenlenecek 21. Yüzyıl Becerileri …

Daha Fazla Oku