ENSTİTÜ İSTANBUL İSMEK, BÖLGESEL İSTİHDAM OFİSİ VE TCHIBO İŞ BİRLİĞİYLE KADIN İSTİHDAMINA BÜYÜK DESTEK

Tchibo Academy’de “Kadın Barista Yetiştirme Programı” Hayata Geçirildi.

Tchibo Türkiye, Enstitü İstanbul İSMEK ve Bölgesel İstihdam Ofisi işbirliği ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenen “Kadın Barista Yetiştirme Programı”nı tamamlayan katılımcılar, sertifikalarını aldı. Törene katılan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Zeynep Neyza Akçabay, “Neden grup başkanı ya da Tchibo’nun Genel Müdürü olmayasınız.” diyerek barista eğitimi alan katılımcılara kariyer hedefi koydu. Tchibo Türkiye Genel Müdürü Hasan Ulutürk, “Beraber yürüteceğimiz farklı projelerle de istihdamın gelişmesine destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Tchibo Türkiye, Enstitü İstanbul İSMEK ve Bölgesel İstihdam Ofisi iş birliği ile Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenen, “Kadın Barista Yetiştirme Programı”na katılan adaylara sertifikaları, Tchibo Academy’de düzenlenen tören ile verildi.

Sertifika töreni; İBB Genel Sekreter Yardımcısı Zeynep Neyza Akçabay, İSPER AŞ Genel Müdürü Banu Saraçlar, Tchibo Türkiye Genel Müdürü Hasan Ulutürk, Enstitü İstanbul İSMEK Koordinatörü Dr. Canan Aratemür Çimen, Bölgesel İstihdam Ofisi Koordinatörü Ebru Demir, Tchibo Türkiye Pazarlama ve Ürün Direktörü İlknur Aksoy Şen, Tchibo Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Pınar Sürmeli Karakadılar, İBB ve Tchibo yöneticilerinin katılımı ile gerçekleşti.

Ulutürk: “Farklı projelerle istihdamı desteklemeye devam edeceğiz.”

Tchibo Türkiye Genel Müdürü Hasan Ulutürk, iş birliği hakkında yaptığı açıklamada, “Çok gururlu ve heyecanlıyız. Kahve alanında 75 yıllık bir uzmanlığa sahip şirket olarak en iyi kahveyi sunmanın ötesinde sektörün gelişmesine de katkı sağlıyoruz. Sektördeki kadın barista istihdamını artırmak aynı zamanda kadınların iş hayatına katılımına destek olmak amacı ile gerçekleştirdiğimiz bu çalışmanın kısa sürede etkisini gördük Enstitü İstanbul İSMEK iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz eğitime dahil olan arkadaşlarımızdan birini Bölgesel İstihdam Ofisi’nin desteği ile ekibimize kattık, diğer ikisi ile de görüşmelerimiz devam ediyor. Projede her türlü desteği sunan Enstitü İstanbul İSMEK ve Bölgesel İstihdam Ofisi yetkililerine de teşekkür ediyoruz. Beraber yürüteceğimiz farklı projelerle de istihdamın gelişmesine destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.

Akçabay: “Önemsediğimiz Bir Proje”

Sertifika törenine katılan İBB Genel Sekreter Yardımcısı Zeynep Neyza Akçabay, Tchibo ile iş birliği projesi için, “Önemsediğimiz projelerden biri oldu.” dedi. “Hep kadın istihdamını ve kadına pozitif ayrımcılık konusunu konuşuyoruz.” diyen Akçabay katılımcılara, “Ama bu bir kadın kotası ya da kadın pozitif ayrımcılığı değil. Sizlerin bu işi layığıyla yapabileceğine inandığımız bir proje. Onun için buradasınız.” şeklinde konuştu. Tchibo Türkiye Genel Müdürü Hasan Ulutürk’ün, “Baristalıktan genel müdürlüğe ulaştım” sözünü hatırlatan Akçabay, eğitimi tamamlayan katılımcılara, “Siz neden grup başkanı ya da tüm Tchibo’nun Genel Müdürü olmayasınız diyerek size daha büyük bir hedef koymak istiyorum.”

İSPER AŞ Genel Müdürü Banu Saraçlar da konuşmasında, İBB olarak kadın istihdamını önemsediklerini belirterek, “Bunu özel sektörde de önceliklendiriyoruz ve bu konuda birçok programımız var.” diye konuştu. Saraçlar, katılımcıları tebrik ederek “Yolunuzun böyle güzel bir kurumla kesişiyor olması çok kıymetli. Güzel örnekler var önünüzde. Yolunuz açık olsun” dedi.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

“Atatürk’ün Ziraat Mühendisi Ali Numan Kıraç”

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Yayınları’nın yeni kitabı Atatürk’ün Ziraat Mühendisi: Ali Numan Kıraç yayımlandı. Hulûsi Turgut’un kaleme …