Duygu Dostu Eğitim Farkındalık Günü 1 Haziran’da

Duygu Dostu Eğitim Derneği ve Emotion Coaching Türkiye Enstitüsü bu yl ikinci kez Duygu Dostu Eğitim Farkındalık gününü düzenliyor.

Türkiye’de sosyal duygusal öğrenme ve gelişimde duyguların rolü konusunda kamuoyunda farkındalık yaratmak amacıyla gerçekleştirilecek olan etkinlik kapsamında her yıl 1 Haziran’da birçok farklı ilde okullarda ve evlerde duygu dostu eğitim etkinlikleri gerçekleştiriliyor. Duygu Dostu Öğretmenlik ve Ebeveynlik yaklaşımı, Doç.Dr.Nalan Kuru tarafından Emotion Coaching (Duygu Koçluğu) tekniğinin, pozitif psikoloji ve sosyal duygusal öğrenme ile bir araya getirildiği ilişkisel bir davranış yönetimi modeli olarak öne çıkıyor. Model, sosyal duygusal öğrenmeyi desteklemeyi, eğitimde ve gelişimde duyguların rolünü ön plana çıkartmayı ve bu yolla da çocuklarla kurulan iletişimin niteliğini arttırarak daha etkili öğrenmelere destek vermeyi amaçlıyor.

Emotion Coaching İngiltere Enstitüsü  Kurucu Ortağı Dr. Louise Gilbert Türkiye’ye geliyor

Dr. Louise Gilbert’in katılımıyla 1 Haziran günü Bursa Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde bir de konferans düzenleniyor. Yüzyüze veya online olarak katılabilecek olan konferansta ‘Duygu Dostu Eğitimde Farkındalık’ masaya yatırılacak. Doç. Dr. Nalan Kuru ve Dr. Louise Gilbert’in saat 10.00’da yer alacağı konferansın ardından ise etkinlikler start alacak.

Geçtiğimiz yıl 30’dan fazla ilden 70 okul, 150 öğretmen ve ebeveyn, 3 bine yakın çocuğun katılımıyla düzenlenen etkinlik bu yıl ikinci kez 1 Haziran Perşembe günü yapılacak. İngiltere ve Türkiye’den gönüllü okul ve öğrencilerin ücretsiz olarak başvurabileceği ve katılım sağlayabileceği etkinlikler öğretmenler, ebeveynler ve çocuklar tarafından uygulanarak, geçtiğimiz yılda olduğu gibi bu yılda da duygularda farkındalık yaratmayı amaçlamakta.  Doç. Dr. Nalan Kuru’nun youtube adresinden canlı olarak yayınlanacak olan etkinliğe dileyen çocuklar, veliler ve öğetmenler Zoom üzerinden de canlı olarak  eşlik edebilecek.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

ESENLERLİ MİNİKLER HARÇLIKLARIYLA SU KUYUSU AÇTIRDI

Dede Nine Torun Yaşam Merkezi öğrencileri her yıl düzenli olarak yaptıkları “Yardım Kumbarası” projesiyle topladıkları …