“Cumhuriyet’in Yoncaları” Sergisi

Koruncuk Vakfı yararına çağdaş sanat duayenleri desteğiyle bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen çağdaş sanat sergisi, Cumhuriyet’in 100. Yılına özel Cumhuriyetin Yoncaları adıyla açıldı.

Sanatseverler ve sosyal sorumluluk bilincine sahip herkes ”Cumhuriyetin Yoncaları” sergisini, 25 Kasım’a kadar Işık Üniversitesi Maslak Yerleşkesi’nde ziyaret edebilir.

Türkiye ve Dünya çapında tanınan çağdaş sanatçıların desteklediği “Cumhuriyetin Yoncaları” sergisinden elde edilen gelir, eğitime erişimi risk altındaki kız çocukları için çalışan Koruncuk Vakfı’na bağışlanacak.  Sanatı, sosyal sorumluluk bilinci ile buluşturma özelliği taşıyan sergi ile kız çocuklarının her anlamda güçlü bireyler olarak toplumda yer almaları için kesintisiz ve nitelikli eğitimin önemine dikkat çekiliyor.

Sergide; Bahri Genç, Belmin Pilevneli, Cem Sağbil, Fevzi Karakoç, Figen Batı, Gözde Aylis Çiçek, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Kadriye İnal, Mahmut Karatoprak, Mahir Güven, Malik Bulut, Mustafa Horasan, Nedret Sekban, Nezih Çavuşoğlu, Resul Aytemur, Şebnem Keçeli, Yalçın Gökçebağ, Zahit Büyükişleyen’in eserleri sanatseverlerle buluşuyor.

Ayakları yere basan, üreten, bilime inanan, sanatın değerini bilen, çağdaş kız çocukları yetiştirmenin önemine dikkat çekmek üzere yola çıkan “Cumhuriyetin Yoncaları” sergisi tüm sanatseverleri destek olmaya davet ediyor.

”Cumhuriyetin Yoncaları” sergisini, 25 Kasım’a kadar Işık Üniversitesi Maslak Yerleşkesi’nde ziyaret edebilirsiniz.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

İSTANBUL İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNDEN…

İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğü @istanbulilmem Millî Eğitim Bakanlığımızın Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılı kutlamaları kapsamında, …