BESAM’DAN FEYYAZ BERKER İLKOKULUNA ZİYARET

Bilgi Eğitim ve Sosyal Araştırmalar Merkezi (BESAM) Başkanı Mehmet Nuri Kaynar ve Bağımlılığa Karşı Eğitim, Yardımlaşma ve Korunma Derneği (BAĞDER) Dernek Başkanı Öztürk Karahan ve beraberinde ki Yönetim Kurulu Üyeleri Esenyurt Feyyaz Berker İlkokuluna ziyaret gerçekleştirdiler.

Bekir Hallaç’ın da eşlik ettiği Okul Müdürü Erhan Sarıca ile ziyaret sohbet havasında ve karşılıklı görüş alışverişinde geçerken aynı zamanda BESAM ve BAĞDER Dernek Başkanları; Mehmet Nuri Kaynar ile Öztürk Karahan’da ziyaret sonrası eğitime yönelik hizmetlerinden dolayı Erhan Sarıca’ya teşekkür ettiler.

Ziyaret sonrasında BESAM Bilgi Eğitim ve Sosyal Araştırmalar derneği başkanı Mehmet Nuri Kaynar, Esenyurt için artı değer oluşturan ve eğitimde, devlet okulu modelinde çığır açan, kolej tadında okul hazırlayan Erhan Sarıca’yı tebrik ederim dedi.

Erhan Sarıca; “çevredeki özel okullardan,kolejlerden Beylikdüzü’nden, Avcılardan ve tüm devlet okullarından öğrenci almaya başladık”

İstanbul Esenyurt‘ta Tekfen Holding  tarafından yaptırılan  2015 yılında temeli atılan ve ismi Tekfen İlkokulu olarak düşünülen ilkokul Tekfen Holding kurucusu Feyyaz Berker in Ağustos 2017 de vefatının ardından isim değişikliği yapılarak Feyyaz Berker ismi ile açıldı. 5 Şubat’ 2018’de eğitim öğretime merhaba diyen Esenyurt Feyyaz Berker İlkokuluna  İstanbul valiliği tarafından kurucu müdür olarak Erhan Sarıca atandı. Eğitim ve Spor Sevmekle Başlar sloganıyla egitim öğretime başlayan Erhan Sarıca velilere ve öğrencilere şunları söyledi. Bu görevi teslim almak ve layıkıyla yerine getirmek istiyorum.  24 derslik 4 ana sınıfı olmak üzere toplam 20 sınıftan oluşan Esenyurt Feyyaz Berker ilkokulu Eğitim imkanları ve kalitesi açısından kısa sürede herkesin eğitim almak istediği bir eğitim ve öğretim yuvası haline geleceğini ifade etti. Sarıca, aynı zamanda tüm okullardan öğrenci almaya başladıklarını da sözlerine ekledi.

Erhan Sarıca’dan Şehitler Köşesi

Daha önce bir çok eğitim kurumunda eğitim yöneticisi olarak başarı ile görev  alan Eğitimci yazar Erhan Sarıca okula kendisinin hazırlamış olduğu şehitler köşesini kazandırdı. ; SARICA Biz özgürlüğün bedelini şehit kanıyla ödedik. Sözünü tarihin sayfalarına yazdırdı. Kültür bakanlığı tarafından basılı bir çok kitabı bulunan, ve başarıya doymayan Sarıca kısa zamanda okulu kurarak bu başarısını perçinledi.

 17

 

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Derslerimize aç girmeyelim

Öğrenci Velileri Dayanışma Derneği, “Her dört çocuktan biri okula aç gidiyor” diyerek her öğrenciye ücretsiz bir …