Aylin Ayla Yurdakurban Çağdaş Etkinlik Merkezi Açılışı

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Büyükada’da yaşayan çocukların gelişimine ve sosyalleşmelerine katkı sağlamak amacıyla yapımına başladığı ‘’Aylin Ayla Yurdakurban Çağdaş Etkinlik Merkezi’nin’’ resmi açılışı gerçekleştirildi. Büyük bir katılıma sahne olan açılış törenine ÇYDD Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Adalar Belediye Başkanı Ali Ercan Akpolat, ÇYDD üyeleri, gönüllüleri, öğrencileri ile birlikte Büyükadalı yurttaşlar ve çocukları katıldı.

Şubat 2022’de Aylin Ayla Yurdakurban tarafından Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlanan ve Büyükadalı çocukların kullanımına sunularak etkinlik merkezine dönüştürülen binada yaklaşık 3 aydır ataölye çalışmaları devam ediyordu. ÇYDD’nin açtığı 33. Çağdaş Etkinlik Merkezi olan Aylin Ayla Yurdakurban ÇEM’in resmi açılış töreni ise 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nda gerçekleştirildi. ÇYDD Genel Merkezi tarafından inşaa edilen ve ÇYDD Pendik ile Kartal Şubeleri’nin yürütücülüğünü gerçekleştireceği Çağdaş Etkinlik Merkezi’nde ‘’yaratıcı okuma yazma, Türkçe, matematik, satranç, kodlamaca, fotoğrafçılık, güzel okuma yazma, felsefe söyleşileri, yaşam fen bilgisi, resim, tiyatro, yabancı dil’’ olmak üzere 12 alanda Büyükadalı çocuklarla etkinlikler düzenlenerek gelişimlerine katkı sağlamak hedefleniyor. Büyükadalı eğitmenlerin gönüllü olarak çalışmalarda bulunacağı Aylin Ayla Yurdakurban Çağdaş Etkinlik Merkezi’nin yeni dönemi ise ekim ayı itibarıyla başlayacak. Merkezde yaklaşık olarak 90 çocuğun atölyelerden faydalanması planlanıyor.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

Okanlı mucitlerden 215 proje

Öğrencilerin bilimsel çalışmalara olan ilgisini artırmayı amaçlayan, problem çözme yeteneklerini geliştiren, bilimin eğlenceli yanını da …