Anasayfa / EĞİTİM / SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NDEN GÖRKEMLİ YAZ OKULLARI YIL SONU ŞENLİĞİ…

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NDEN GÖRKEMLİ YAZ OKULLARI YIL SONU ŞENLİĞİ…

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi  22 farklı branşta açtığı yaz okulları için görkemli bir yıl sonu şenliği düzenledi.

2 bin  öğrencinin 7 farklı birimde spordan sanata 22 farklı branşta eğitim gördüğü yaz okullarının 2021 dönemi yıl sonu şöleni kelimenin tam anlamıyla bir festival gibi bir organizasyonla gerçekleştirildi.

26 Ağustos Perşembe günü 100. Yıl Mahallesi Ahmet Aygün Gençlik Merkezinde gerçekleşen yıl sonu şöleninde yaptığı konuşmada “2 bin olan öğrenci kapasitesini 5 bine çıkarmaya çalıştıklarını” vurgulayan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel şunları söyledi:

” Hali hazırda 7 farklı birimde 22 branşta sürdürdüğümüz yaz okullarını 3 ana birimde toplayarak öğrenci kapasitemizi 5 bine çıkarmak istiyoruz. ve bunun için çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Ayrıca usta Oyuncu Ahmet Yenilmez önderliğinde bu kış döneminde tiyatro kurslarımızda başlıyor.  Usta öğreticilerin vereceği tiyatro eğitimlerimize tüm Süleymanpaşalı hemşehrilerimiz bekliyoruz.

Eğitim olarak bir diğer önemli hususta daha çalımalar yapmaktayız. Lise ve Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler için bu kış döneminde bölgenin en başarılı öğretmenlerin eşliğinde özel etüt merkezleri kurma çalışmalarımızda devam etmektedir.”

Kısa konuşmasının ardından 2021 dönemi Yaz Okulunu başarıyla tamamlayan öğrencilere madalya ve sertifikalarını sunan Başkan Cüneyt Yüksel, yıl sonu şöleni için hazırlanan kukla tiyatrosundan şişme oyun parklarına, survivor parkurundan bilimsel çalışma atölyelerine kadar çocuklar için her şeyin düşünüldüğü şenlik alanını gezdi.

Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in madalya takıp sertifikasını  verdiği başarılı öğrenciler arasında dergimiz İmtiyaz Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Adnan Gündüz’ün torunu Işık Kıvılcım da vardı. Piyano kursunu başarı ile tamamlayan Işık, sertifika ve madalyasını bizzat Bakan Cüneyt Yüksel’in elinden aldı.

Yazar Öğretmenim Dergisi

Diğer Haber

CAMBRIDGE YENİ MARKASINI EĞİTİMCİLERİN BEĞENİSİNE SUNDU

Dünyanın en önemli üniversitelerinden Cambridge Üniversitesi öğrenme ve değerlendirme deneyimlerini, yeni markasıyla eğitimcilerin beğenisine sundu.  …

0 Comments

SÜLEYMANPAŞA BELEDİYESİ’NDEN GÖRKEMLİ YAZ OKULLARI YIL SONU ŞENLİĞİ…

Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi  22 farklı branşta açtığı yaz okulları için görkemli bir yıl sonu şenliği düzenledi. 2 bin  öğrencinin 7 farklı birimde spordan sanata 22 farklı branşta eğitim gördüğü yaz okullarının 2021 dönemi yıl sonu şöleni kelimenin tam anlamıyla bir festival gibi bir organizasyonla gerçekleştirildi. 26 Ağustos Perşembe günü 100. …

Daha Fazla Oku