"Öğretmenlerin Eğitimi" GESS TURKEY'de...
Tarih : 2017.10.10  09:26:35
Ülkemizde ilki düzenlenecek olan GESS Turkey’in ana başlıklarından birisi de “Öğretmenlerin eğitilmesi” olacak…

Özel okullardaki öğretmenlerin eğitimine yönelik sektör büyüklüğü 60 milyon dolara ulaşacak!

Ulusal İstatistik Raporu’nun 2016 rakamlarına göre Türkiye genelinde yaklaşık 1,2 milyon öğrencinin kayıt yaptırdığı ve 134 bin öğretmenin istihdam edildiği özel okul sayısı yüzde 40 büyüme ile 10 bin 525’e ulaştı. Bu gelişmede, eğitime erişimi arttırmayı ve kalite standartlarını iyileştirmeyi amaçlayan Milli Eğitim Bakanlığının uygulamaya koyduğu teşviklerin de çok önemli etkisi oldu. Bununla birlikte Türkiye’de özel eğitim sektöründe beklenen büyüme, öğretmenlere ve öğretmenlerin eğitilmesine yönelik ihtiyaç ve talepleri de beraberinde getirdi. Uzmanların Finlandiya, Kanada ve ABD gibi geleneksel eğitimin öncüleri olan ülkelerdeki özel eğitim paydaşlarını, Türkiye’de yeni iş fırsatlarını keşfetmeye teşvik ettiği bir dönemde, öğretmenlerin eğitilmesine yönelik sektörün ülkemizde 60 milyon dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Öğretmenlerin eğitilmesi konusu, dünyaca ünlü eğitim konferans ve fuarı GESS’in, 19-21 Ekim 2017 tarihleri arasında WOW İstanbul Kongre Merkezinde ilk kez düzenlenecek olan Türkiye buluşmasında ele alınacak.

Matt Thompson; Türkiye’de, yeni öğretmenlere ve onların eğitimine yönelik yatırım talebi sürekli artıyor” GESS Fuarları Proje Direktörü Matt Thompson’ın açıklaması da Türkiye’deki öğretmenlerin eğitimine yönelik pazarın büyümesini sürdüreceğini ortaya koyuyor. Thompson’a göre; “Özel okullardaki öğretmen ve öğrenci oranındaki farklılıktan ötürü, çeşitli paydaşların buralardaki eğitimin büyümesi ve kalitesinin artması için yeni öğretmenlere ve onların eğitimine daha fazla yatırım yapılması yönündeki talepleri artmış durumda.”

Uluslararası uzmanlar, GESS Turkey konferanslarında, küresel deneyimlerini aktaracak!

Dubai, Endonezya ve Meksika’dan sonra, 19-21 Ekim tarihleri arasında Türkiye’de ilki gerçekleştirilecek GESS Konferans ve Fuarları Serisi’nde, eğitim konusundaki en yeni ürün, teknoloji, uygulama ve hizmetler bir arada sergilenecek. Etkinliğin konferans programı kapsamında ise uluslararası uzmanlar, eğitim yeteneklerini geliştirme, sınıf içinde kişilik, doğaçlama ve yaratıcılık, hafıza nörobilimi, öğretmenlerin profesyonel eğitimi, eğitimde sanal gerçeklik gibi farklı başlıklarda özel sunumlar gerçekleştirecek. Organizasyon içeriğinde ayrıca, eğitimdeki son trendlerin ve yeni uygulamaların sergilendiği İnovasyon Sahnesi ve Eğitimin Geleceği konferansları da olacak.

Sektörün öncüleri ilk kez GESS Turkey’de buluşuyor!

Yerel ve uluslararası ölçekte eğitim odaklı ürün ve çözüm sağlayıcılar tarafından büyük ilgi gören GESS Konfrerans ve Fuarları serisi, hem yeni oyunculara hem de sektördeki mevcut tedarikçilere, Türkiye’de çok büyük bir gelişim kaydeden eğitim piyasasının kapılarını açarak, yeni iş fırsatlarına zemin hazırlayacak. Şimdiye kadar, GESS Turkey 2017’de ürünlerini ve çözümlerini teşhir etmek üzere etkinliğe katılacağını teyit edenler arasında, bilgisayarlar ve ilgili cihazları tedarik eden lider küresel teknoloji şirketi Acer; eğitim mobilyaları üreten Nurus, Bakanlığın müfredatı ile uyumlu içerik sunan, öğrencilere ve öğretmenlere yönelik online eğitim çözümleri tedarikçisi olan Sebit; interaktif kitaplar ve hazırlık testleri sağlayan Teknolist / Okulistik ile yazılım çözümleri tedarikçisi Inova 3D ve lider eğitim materyalleri yayıncısı olan Özer Yayınları yer alıyor. Ayrıca Azerbaycan’da yerleşik olan, okul yönetimi için yazılım çözümleri tedarikçisi School Management and Learning Systems, robotik firmaları MRT International ve Roborobo dahil olmak üzere Kore’den çeşitli firmalar ile mesleki eğitimde son teknoloji ekipman tedarikçisi olan Youngil Education Digital System de GESS Turkey’e katılacak.

19-21 Ekim 2017 tarihlerinde WOW İstanbul Kongre düzenlenecek olan GESS Turkey Fuar ve Konferansları etkinliğine katılım konusunda detaylı bilgi için www.gess-turkey.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

117 kez okundu
Diğer Eğitim Haberleri
Aktif Ziyaretçi: 2 Bugün Gelen: 128 Dün Gelen: 400 Toplam Ziyaretçi: 1085290