MEB AÇIKLADI
Tarih : 2017.10.06  07:12:26
Ortaokul 5.sınıflarda yabancı dil ağırlıklı eğitim uygulamasına yönelik tedbirler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlandı.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen resmi yazıda 2017-2018 eğitim öğretim yılında İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından belirlenen beşinci sınıflarda yabancı dil ağırlıklı 5. Sınıf İngilizce Dersi Öğretim Programı uygulanmaya başladığı hatırlatılırken bu kapsamda MEB’e çok sayıda soru ve talep geldiği açıklandı.

TEREDDÜTLERE DAİR AÇIKLAMA

Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul 5.sınıflarda yabancı dil ağırlıklı eğitim uygulamasına yönelik tereddüte düşülen hususları açıkladı ve alınması gereken tedbirlerin idareciler ve öğretmenler tarafından yerine getirilmesi istendi. Bu kapsamda:

• Öğretmenler ve okul idaresi tarafından velilere materyal aldırılmayacak, MEB öğretmen ve öğrenciler için gerekli materyal gönderimini yapacak.

• Yabancı dil ağırlıklı eğitim, okul imkanları kapsamında tek öğretmen ya da birden fazla öğretmen tarafından verilebilecek ancak e-okul not giriş işlemleri sadece bir not şeklinde yapılacak.

• Uygulama yapan okullarda dil seviye grupları oluşturulmayacak.

• Uygulama yapılan okullarda öğretmen ihtiyacı olması durumunda öğretmen ihtiyacı görevlendirmeler ile sağlanacak.

• Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bu sene başlayan pilot uygulama, önümüzdeki eğitim öğretim yılından itibaren tüm ortaokullarda faaliyete geçirilecek.

110 kez okundu
Diğer Eğitim Haberleri
Aktif Ziyaretçi: 2 Bugün Gelen: 129 Dün Gelen: 400 Toplam Ziyaretçi: 1085291