OĞUZKAAN KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNİN BÜYÜK BAŞARISI
Tarih : 2017.10.05  07:03:56
Oğuzkaan Koleji Öğrencileri Barış KOYUNCU ve IŞIL DENİZ ERSOY katıldıkları farklı kategorilerde ki ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece aldılar...

Oğuzkaan Koleji 7.sınıflarında öğrenim gören iki öğrenci, ulusal ve uluslararası alanda gerçekleşen bilgi ve spor müsabakalarında derece alarak ailelerine ve öğretmenlerine büyük gurur yaşattılar.

Barış Koyuncu, TALES MATEMATİK YARIŞMASI’NDA Türkiye birincisi, URFODU ULUSLARARASI MATEMATİK YARIŞMASI’NDA ise dünya birincisi olurken, Işıl Deniz Ersoy Uzakdoğu sporu JİU-JİTSU'da dünya ikinciliğini elde etti.

Halkalı Oğuzkaan Koleji'nde öğrenim gören iki başarılı öğrenci için, Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Yılmaz ve okul kurucularının da katılımıyla bir ödül töreni düzenlendi.

Akademik ve sportif yarışmalarda üstün başarı gösteren iki öğrencinin okullarına büyük gurur ve mutluluk yaşattığını belirten Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Koordinatörü Hatice Yılmaz, "Bu başarılarının arkasında öğrencilerin ve ailelerin büyük emeği, okulun yarışmalara hazırlanan öğrencilere yönelik yaptığı destek çalışmalar ve disiplinli olmak yatmakta. Öğrencilerimiz bu başarıyı elde ederken kendi özel hayatlarından feragat etti. Cumartesi - pazar, okul saatleri dışında çalışarak bu başarıyı elde ettiler. Biz onları ve diğer bütün öğrencilerimizi desteklemeyi sürdüreceğiz." dedi.

110 kez okundu
Diğer Eğitim Haberleri
Aktif Ziyaretçi: 2 Bugün Gelen: 124 Dün Gelen: 400 Toplam Ziyaretçi: 1085286