SPOR İLE HAYATA İLK ADIM
Tarih : 2016.01.15  04:57:42
Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün hayata geçirdiği "Spor ile hayata ilk adım" projesi ilk meyvelerini verdi. Proje sayesinde birçok öğrenci, profesyonel Muaythai lisansı alma hakkı kazandı.

Esenlerli öğrenciler, Esenler Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü'nün hayata geçirdiği "Spor ile hayata ilk adım" projesi ile yeni spor dallarını keşfetme fırsatı yakalıyor. Kemer İlkokulu, Neyyir Turhan İmam Hatip Ortaokulu, Güzide Özdilek İmam Hatip Lisesi ve Sınav Lisesi’nde yürütülen proje kapsamında toplam 400 öğrenci belirlenen branşlarda eğitimlerini alıyor.

Özgüven, hızlı karar alabilme, sosyalleşme, fiziksel gelişim ve sporu sevdirmek amacıyla gerçekleştirilen proje kapsamında yer alan öğrencilerden; Sıla Naz Erdoğan, Muhammet Halil İbrahim Çolak, Furkan Koçak gibi daha birçok öğrenci profesyonel sporcu lisansı alma hakkı kazandılar.

UYUM SORUNLARINI AŞTI

Spor ile hayata ilk adımlarını atan öğrencilerin aileleri, "Çocuklarımız bu projeye dahil olmadan önce uyum sorunları, özgüven ve sosyal aktivitelere katılımı açısından bazı sorunlar yaşıyorlardı. Projede yer alan hocalarımız sayesinde çocuklarımız uyum sorunlarını aştı, grup olarak hareket etme bilincindeler, derslerinde daha verimli hale geldiler ve kendilerinden emin hale geldiler" diyerek proje hakkındaki düşüncelerini dile getirdiler. Projeyi hayata geçiren Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu’ya teşekkür ettiler.

MÜSABAKALARDA TER DÖKECEKLER

"Spor İle Hayata İlk Adım" Projesinde lisansı çıkan ve profesyonellik yolunda ilerleyen Kemer İlkokulu öğrencilerinden Sıla Naz Erdoğan, Muhammet Halil İbrahim Çolak, Furkan Koçak ile Neyyir Turhan İmam Hatip Ortaokulundan 15 öğrenci, İstanbul Minikler ve Yıldızlar kategorisinde 15 ve 17 Ocak 2016 tarihleri arasında Sarıyer Kapalı Spor Salonu'nda yapılacak Muaythai müsabakalarında ter dökecekler.

2504 kez okundu
Diğer Spor Haberleri
Aktif Ziyaretçi: 2 Bugün Gelen: 155 Dün Gelen: 400 Toplam Ziyaretçi: 1085317