KÜÇÜK MUCİTLERDEN BÜYÜK PROJELER
Tarih : 2015.03.03  11:04:54
Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Küçük Hayaller Büyük Projeler İstanbul Yarışması” nın tanıtım toplantısı “ Başakşehir Living Lab” ta gerçekleştirildi.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen “Küçük hayaller büyük projeler İstanbul Yarışması” nın tanıtım toplantısı “ Başakşehir Living Lab” ta gerçekleştirildi. Başakşehir İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Ekmekçi ve Koordinatör Nurten Ziyaettin, ilçede bulunan okullarının 50 ye yakın tasarım öğretmenine projeyi ve yarışma koşullarını bir sunumla anlattı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği “ 2. Küçük Hayaller Büyük Projeler İstanbul” yarışmasında küçük mucitlere çeşitli ödüller verilecek.

Yarışmanın son başvuru tarihi 24.04.2015. Başakşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlünde bir teknoloji komisyonu oluşturulacak. Komisyon gelen projeler içerisinden ilk üçü seçecek ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderecek. İl Milli Eğitim Müdürlüğüne gelen tasarımlar ise 4-5-6 Mayıs 2015 tarihlerinde değerlendirilecek ve bir sıralama belirlenecek. Böylelikle il sıralaması ortaya çıkacak. Yarışmanın sonunda katılımcılara sertifika da verilecek. Projede dereceye giren çalışmalara ayrıca Patent Kurulu tarafından ücretsiz patent verilecek. Yarışmada dereceye giren öğrencilerin projeleri ise Kağıthane Belediyesi bünyesinde sergilenecek.

2909 kez okundu
Diğer Teknoloji Haberleri
Aktif Ziyaretçi: 2 Bugün Gelen: 140 Dün Gelen: 400 Toplam Ziyaretçi: 1085302