Özel Öğretim Kurumları Sil Baştan
Tarih : 2013.09.21  05:58:11
Tüm Özel Öğretim Kurumları standartları yönetmeliği sil baştan ele tekrar alındı. Yapılan kalıcı değişiklikler şöyle: 1-Anaokulu-anasınıfı ve labaratuarlar ile resim ve müzik dersliklerinde her öğrenciye 4 buçuk metreküp hacimli alan hesaplaması yapılacak.

2-Anaokullarında müdür odası en az 10 metrekare olacak. 150 den fazla öğrencisi olan okullarda ayrıca 10 metrekare müdür yardımcısı odası bulunacak.

3-Dershaneler daha önce yazdığımız gibi bir isimle devam edecek ve dersanelerde 20 metrekarelik en az 15 derslik olacak ve sınıflarda 30 dan fazla kişi olmayacak.

4-Meslek liseleri (havacılık, denizcilik, otelcilik ve turizm kurs programları) ile kursta uygulanacak diğer öğretim programlarındaki uygulama derslerinin açık alan, fabrika, liman gibi yerlerde yapılacağı belirtilmişse kursla bu alanda hizmet veren özel kuruluşlarla noterden onaylı yazılı anlaşma yapılacak. Uygulama resmi kurum ve kuruluşlarda yapılacaksa yazılı izin alınacak.

KONU İLE İLGİLİ GÖRÜŞLERİNE BAŞVURDUĞUMUZ TÜRKİYE ÖZEL OKULLAR BİRLİĞİ DERNEĞİ EŞ BAŞKANI Yusuf Tacukçuoğlu, konuyu takip ettiklerini ve önümüzdeki günlerde uygulama ile ilgili görüşlerini açıklayacaklarını belirttiler.

2612 kez okundu
Diğer Gündem Haberleri
Aktif Ziyaretçi: 2 Bugün Gelen: 165 Dün Gelen: 400 Toplam Ziyaretçi: 1085327